XI MAŁOPOLSKI KONKURS KARAOKE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Hura!! Nasi górą!!!  Jury XI Małopolskiego Konkursu Karaoke Osób Niepełnosprawnych przyznało I miejsce uczniom naszej szkoły Piotrkowi i Łukaszowi.Chłopaki mistrzowsko zaśpiewali piosenkę z repertuaru Kabaretu Starszych Panów pt. " Tanie Dranie ". Zachwycili nie tylko śpiewem ale               i charakteryzacją.

KONKURS HISTORYCZNY " POTYCZKI Z HISTORIĄ"

W dn. 06.11. 2018r. uczennica; Anna Mosiej - kl. VI SP i uczeń  Kamil Kołodziejczyk - kl. VII SP wzięli udział w III edycji konkursu" Potyczki          z historią" zorganizowanego przez Ośrodek Rehabilitacji OREW                          w Wolbromiu,wykazując się wiedzą historyczną dotyczącą naszej Ojczyzny, zajęli III miejsce. Do udziału zostali przygotowani przez Annę Stefańską - nauczyciela historii. W tym jubileuszowym roku  100- lecia odzyskania  Niepodległości przez Polskę ,mogliśmy  obejrzeć przedstawienie zorganizowane przez wychowanków OREW w Wolbromiu.

OGÓLNOPOLSKI INTEGRACYJNY KONKURS

"WSZELKICH FORM TEATRALNYCH"

Uczniowie naszej szkoły  zajęli  III miejsce w Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Wszelkich  Form Teatralnych -  Dąbrowa Górnicza 2018.Tegoroczny konkurs zatytułowany - " Urodziłeś się w Polsce.." dotyczył setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  , stąd uczniowie naszej  grupy  teatralnej "Srebrne Orły " zaprezentowali pieśni patriotyczne, okolicznościowe wiersze, ujmując występem publiczność, z którą wspólnie odśpiewali pieśni m.in.  " Przybyli ułani ..." " Wojenko, wojenko"... i wiele innych.

Gratulacje!!!

XIX SPARTAKIADA SPORTOWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

Hura !!!  Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce w Darta i II miejsce              w dwa ognie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

FESTIWAL TENECZNY W SOSNOWCU

Ale się działo!  W środę 21 listopada szkolna grupa taneczna ,,Stokrotki'' zgarnęła łupy za I miejsce na II Festiwalu Tanecznym Dzieci      i Młodzieży w Sosnowcu.  Rewelacyjnie zatańczony numer PIRACI Z KARAIBÓW, piękne stroje i piracka sceneria zabrały widownię w daleką, morską podróż. Głośno dopingowały nas klasy ZET A, ZET B, i  I-III Szkoły Podstawowej.  Puchar, dyplomy, wspaniałe nagrody- głośniki bluetooth                  i niezapomniane wspomnienia przywieźliśmy do szkoły.

V Otwarte Mistrzostwa Pływackie ,,W czepku urodzeni''

Nasi uczniowie zajęli:
I miejsce - stylem grzbietowym w swojej kategorii wiekowej- M. Zimowski
I miejsce -stylem dowolnym w swojej kategorii wiekowej- D. Przeździęk
II miejsce - stylem grzbietowym w swojej kategorii wiekowej- P. Stolarczyk
III miejsce - stylem dowolnym w swojej kategorii wiekowej- B. Kajda
III miejsce - stylem grzbietowym w swojej kategorii wiekowej- B. Kajda
III miejsce - w sztafecie- M. Zimowski, B. Kajda, D. Przeździęk

Z BŁYSKIEM W OKU

Gra świateł, taniec, synchronizacja i blask reflektorów to wszystko i wiele, wiele więcej pokazały ,,Stokrotki'' na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego w Skawinie w repertuarze pt                  ,,Z błyskiem w oku''.

Swoje wokalne umiejętności w piosence ,,Tyle słońca  w całym mieście" przy akompaniamencie akordeonu zaprezentowała Justyna W .

Razem ze szkolnymi artystami w przeglądzie uczestniczyły klasy ZET A, ZET B      i PDP D, które dopingowały i bawiły się z ,,gwiazdami'' podczas występów. Uhonorowaniem wysiłku i ciężkiej pracy było przyznanie nagród wszystkim uczestnikom. Przywieźliśmy ogromny puchar, dyplom, sprzęt audio,  książkę oraz wielkie kosze słodkości.

WIELKIE GRATULACJE !!!

WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O ZDROWIU

W dniu 5 kwietnia 2019r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie wiedzy o zdrowiu, konkurs odbył się w Szkole Specjalnej w Sosnowcu.

Tematem przewodnim konkursu była " Uniwersalna opieka zdrowotna". Uczestnikami konkursu byli uczniowie Kamil Kołodziejczyk kl. VII, uczeń kl. III Gimn oraz Kacper Wiśniowski kl. I SB. Rywalizacja była niemała, ponieważ nasi uczniowie konkurowali 216 innymi szkołami i placówkami, a zajęli III MIEJSCE.

W pierwszej części konkursu sprawdzona została wiedza z zakresu zagadnień Światowej Organizacji Zdrowia Wytyczna na 2019r, natomiast kolejny etap to pierwsza pomoc przedmedyczna. W walce o III miejsce uczniowie uczestniczyli w konkurencji sprawnościowej.

Dzień ten dla naszych uczniów był bardzo szczęśliwy bo oprócz tego, że zajęli III MIEJSCE to dostali wartościowe nagrody - głośnik bluetooth oraz zestaw słodyczy. Opiekunem grupy była Pani Monika Woźniak - Domagała.

GRATULUJEMY !!!

"OLKUSKI SŁOWIK"

17 maja 2019r w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu odbył się

II Miejsko-Gminny Konkurs Piosenki o tytuł "Olkuskiego Słowika".

Justyna Woszczyna zdobyła III miejsce w kategorii kl. VIII i gimnazjów.

Justynie akompaniowała n-lka muzyki Grażyna Sobiecka.

GRATULUJEMY !!!

MISTRZOSTWA W PIŁCE NOŻNEJ

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych zajęli I miejsce w VIII

Mistrzostwach Śląska i Zagłębia w piłce nożnej.

Serdecznie gratulujemy !!!

MISTRZOSTWA W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych zajęli II miejsce
X Mistrzostwach Śląska i Zagłębia w plażowej piłce siatkowej
w kategorii chłopców.

WIELKIE GRATULACJE !!!

TURNIEJ MINI PIŁKI RĘCZNEJ

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych wzięli udział w Małopolskich dniach Osób    z Niepełnosprawnościami " Żyjemy pod tym samym niebem..."
i zajęli I MIEJSCE w Turnieju Mini Piłki Ręcznej.

GRATULACJE !!!