Nawigacja

Aktualności/ Z życia szkoły

Z życia szkoły 2012/2013

 

 

Wielki Konkurs Profilaktyczny

 

    Jak co roku, nasza szkoła, wzięła udział w Wielkim Konkursie Profilaktycznym 2013 pod hasłem: „ Narkotyki? To mnie nie kręcii!” Konkurs przebiegał w kilku etapach. Pierwszy z nich ogłoszony w dniu 20.05.2013 roku to kampania plakatowa w której chętnie uczestniczyli uczniowie. Prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Kolejnym działaniem na terenie naszej szkoły był rajd pieszy do Żurady, który odbył się dnia 29 maja 2013. W tym samym czasie część uczniów, która nie uczestniczyła w rajdzie brała udział w rozgrywkach sportowych, różnorodnych konkurencjach zespołowych i indywidualnych na boisku witeradowskim, gdzie cała społeczność szkolna zgromadziła się na ziemniakach pieczonych. Imprezę tą połączyliśmy z Dniem Dziecka, ukazywaliśmy różnorodne sposoby na dobrą zabawę, miłe i zdrowe spędzanie czasu wolnego bez sięgania po jakiekolwiek środki uzależniające.Podczas licznych pogadanek, dostarczono uczniom rzetelną wiedzę o narkotykach, używkach i skutkach ich stosowania, pobudzono do refleksji nad ważnymi wartościami w życiu młodych ludzi.Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym chętni uczniowie „aktorzy" wzięli udział w happeningu „To my Wasze nałogi”, ukazując skutki używania narkotyków oraz innych środków psychoaktywnych.

Edyta Krzysztoforska

 


 

Wyjazd do kina

Dnia 12.06 2013r. uczniowie kl.Ia i Ib Pdp, IV -VI oraz Zespołów Edukacyjno - Terapeutycznych byli w kinie Helios w Dąbrowie Górniczej, na filmie pt. "Tajemnica zielonego królestwa". Film opowiadał o ukrytym przed ludzkim wzrokiem miniaturowym świecie niezwykłych istot – Zielonym Królestwie. Piękno tego królestwa dostarczyło wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Nina Grzebinoga


Konkurs czytelniczy "Spotkanie z Julianem Tuwimem"

    Rok 2013 został ogłoszony rokiem Juliana Tuwima. W tym roku przypada 100 lat od jego debiutu poetyckiego oraz 60 rocznica jego śmierci.Z tej okazji 28 maja odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy zatytułowany "Spotkanie z Julianem Tuwimem". Wzięło w nim udział 15 uczniów ze szkoły podstawowej, zespołów edukacyjno - terapeutycznych i klas przyspasabiających do pracy. Uczniowie czytali i recytowali przygotowane wiersze Juliana Tuwima.

Dyplom za najpiękniejszą interpretację wiersza otrzymał Alan Janus. Wszyscy uczestnicy oprócz upominków otrzymali od widowni gromkie brawa.

 

Anna Wieczorek


 

Posiedzenie Komisji Edukacji Starostwa Powiatowego w Olkuszu

     W dniu 27.05.2013r odbyło się w naszej szkole posiedzenie Komisji Edukacji Starostwa Powiatowego w Olkuszu. Głównym tematem obrad była przyszłość Zespołu Szkół Specjalnych.

     W marcu Rada Powiatu podjęła uchwałę o zmianie adresu ZSS i obiecano, że od września 2013 rozpoczniemy naukę w budynku przy ulicy Żeromskiego 2, który zostanie odpowiednio przystosowany do naszych potrzeb. W dniu 27 maja Starosta Powiatu J.A Kwaśniewski poinformował zebranych rodziców i grono pedagogiczne, że przeprowadzenie prac przygotowawczych i remontowych jest niemożliwe w tak krótkim terminie.

     Na mocy porozumienia z Burmistrzem Miasta i Gminy Zespół Szkół Specjalnych pozostaje  na rok szkolny 2013/1014 w zajmowanym obecnie pawilonie D przy ulicy Kochanowskiego2. Pan Starosta zapewnił rodziców o swojej otwartości na współpracę, zobowiązując się do przedstawienia harmonogramu prac związanych z przeniesieniem szkoły i regularnym informowaniu o postępach w ich realizacji. Usłyszeliśmy również zobowiązanie, że w budżecie na rok 2014 zostaną zabezpieczone odpowiednie środki finansowe, a prace adaptacyjne zostaną ukończone 1 września 2014 roku.

     Wierzymy, że dobro dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych będzie priorytetem dla władz powiatu i  1 września 2014 roku rozpoczniemy naukę w nowej siedzibie, odpowiednio przystosowanej do potrzeb naszych uczniów.

Agnieszka Kłapcińska


 

DZIEŃ ZIEMI 2013 W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata.

Program i tematykę kolejnych obchodów polskiego Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły od wieli lat włączają się w obchody Dnia Ziemi. Przypominamy wybrane tematy i zagadnienia, które poznaliśmy dzięki corocznemu udziałowi w tym święcie:

  • „Zasady domowej ekologii.”
  • „Dom przyjazny środowisku.”
  • „Z energią chrońmy klimat.”
  • „Parki Narodowe w Polsce.”
  • „Las całkiem blisko nas.”
  • „Zazieleniamy naszą szkołę.”
  • „Energia dobra dla wszystkich.”

Obchody Światowego Dnia Ziemi, w 2013 roku odbywały się podczas realizacji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. "Elektroodpady - proste zasady".

   

  

 

UCZNIOWIE JUŻ WIEDZĄ CO TO SĄ ELEKTRODPADY I DLACZEGO SĄ NIEBEZPIECZNE. POZNALI ZASADY POSTĘPOWANIA Z ELEKTROODPADAMI.

PO SPOREJ DAWCE NOWYCH WIADOMOŚCI MOGLI PRZYSTĄPIĆ DO WŁASNEJ INTERPRETACJI TEMATU, OCZYWIŚCIE W ULUBIONEJ FORMIE PLASTYCZNEJ.

TECHNIKA KOLAŻU ZNALAZŁA WIELU ZWOLENNIKÓW.INNI WYBRALI FARBY JAKO NAJLEPSZY SPOSÓB WYPOWIEDZI PLASTYCZNEJ.

PRACA WYMAGAŁA SKUPIENIA I STARANNOŚCI.

NASZA GALERIA NA SZKOLNYM KORYTARZU STOPNIOWO POWIĘKSZAŁA SIĘ. UCZNIOWIE BYLI DUMNI ZE SWOICH PRAC PLASTYCZNYCH.

Halina Machura


 

Konkurs „Bądź bezpieczny na drodze”

        Dnia 23 maja 2013r odbył się w naszej szkole konkurs pod hasłem „Bądź bezpieczny na drodze”. Konkurs był podzielony na dwie części: w pierwszej bawiły się i uczyły dzieci młodsze, w drugiej prezentowali swoja wiedzę uczniowie starsi. W grupie młodszej wszyscy aktywnie uczestniczyli w proponowanych zabawach.

 

 

Klasy starsze wybrały swoich reprezentantów którzy musieli wykazać się wiedzą z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego obowiązujących pieszych i rowerzystów, znajomości znaków drogowych oraz podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Poziom uczestników tegorocznej edycji konkursu był bardzo wysoki. Zwyciężyła reprezentacja Gimnazjum, Szkoła Podstawowa i Zasadnicza Szkoła Zawodowa zajęły ex aequo drugie miejsce, trzecie miejsce przypadło Szkole Przysposabiającej do Pracy. Gratulujemy!

Agnieszka Kłapcińska


 

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

         Dnia 15 maja 2013 roku reprezentanci naszej szkoły tj. Joanna C. oraz Roman K. z kl. III gimnazjum wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym pod hasłem „Corrida na polskim czyli walczymy z bykami” zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych Nr 6 w Dąbrowie Górniczej.

         Nasi zawodnicy spisali się znakomicie. Zmagając się z dyktandem pełnym pułapek oraz naprawdę trudnymi zadaniami, wykazali znajomość podstawowych zasad polskiej ortografii, bystrość umysłu i umiejętność pracy w zespole. W efekcie zdobyli dla nas zaszczytne III MIEJSCE w tym konkursie. Były gratulacje, dyplomy, a także nagrody. Cieszymy się, że udało im się osiągnąć tak świetny wynik. GRATULUJEMY!

 

Magdalena Plewińska


 

Obchody „Roku Tuwima”

        Rok 2013 został ustanowiony Rokiem Juliana Tuwima, przypada w nim bowiem  60 rocznica śmierci poety oraz stulecie jego debiutu. Z  tej okazji postanowiliśmy zorganizować „Spotkanie z Julianem Tuwimem”. 28 maja  uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych przedstawią  najbardziej znane utwory słynnego poety. Zebrała się duża grupa chętnych do recytacji i czytania ulubionych wierszyków. Zapraszamy!

Anna Wieczorek


 

      7 maj 2013 roku nasi uczniowie z Zasadniczej Szkoły Zawodowej wzięli udział w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI ks. JANA TWARDOWSKIEGO "Trzeba iść dalej, czyli dalszy spacer biedronki", który odbył się w Zespole Szkół Specjalnych nr 6 w Dąbrowie Górniczej.
Uczennica Anna F. zajęła III miejsce, a Marcin K. zdobył wyróżnienie.

Anna Bróg


 

 

       W kwietniu uczniowie Zespołów Edukacyjno – Terapeutycznych i Klasy Przysposabiającej do Pracy przygotowali prace na XVII MIĘDZYNARODOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY pt. „ ZAWSZE ZIELONO, ZAWSZE NIEBIESKO” TORUŃ 2013. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży problemami ochrony środowiska, rozwijanie kreatywności, wrażliwości i wyobraźni plastycznej. Tematem konkursu była „WODA – ŻYCIE I ŻYWIOŁ”.   Uczniowie wykonywali swoje prace różnymi technikami, na dowolnym formacie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

        Uczniowie klas gimnazjalnych wykonali prace na konkurs plastyczny „IMPRESJE OLKUSKIE” organizowany przez Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu. Celem konkursu było podkreślenie piękna naszego regionu, rozbudzenie zainteresowań architekturą i zabytkami powiatu olkuskiego.

 


 

Przedstawienie teatralne " Jak Dorotka....." 

 

 

            Uczniowie  ZSS  w  Olkuszu  tj.: zespół  edukacyjno - terapeutyczny "E"  i Szkoły  Przysposabiającej  do  Pracy  w bieżącym roku szkolnym  uczestniczą w  warsztatach teatralnych  w  Domu  Kultury  w  Kluczach. Na  zajęciach  tych, prowadzonych  przez  Panią  Justynę  Gomułkę - Błaszczyk, dzieci i  młodzież  mają  możliwość  realizowania  zadań artystycznych
            W  dn. 12 kwietnia 2013 roku odbyło  się  przedstawienie  teatralne  z udziałem uczniów naszej szkoły,  na  które  przybyli rówieśnicy  szkolni,  oraz  uczniowie  z  innych  szkół  gminy  Klucze. Sztuka  teatralna  pt:" Jak  Dorotka  poznała  nowych  przyjaciół",  odbyło  się  z powodzeniem. Główną  rolę w przedstawieniu  zagrała ucz.  Agnieszka  Rotarska.  Ponadto  w  powyższej  sztuce  zagrali  uczniowie: Kamil  Czart,  Patryk Piputa,  Paweł  Skoczeń,  Krzysztof  Woszczek,  oraz  nauczyciele, przygotowujący  uczniów  do występu : Krystyna Grabowska, Anna Stefańska, oprawę  muzyczną  zapewniła  Grażyna  Sobiecka.

 

Anna Stefańska


 

KONKURS„Bądź bezpieczny na drodze”

      W maju odbędzie się Szkolny Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym. Konkurs będzie się składał z dwóch części:

  • I część - przeznaczona dla zespołów edukacyjno – terapeutycznych oraz klas I – III SP – wspólne gry i zabawy.
  • II część – przeznaczona dla klas IV - VI SP, klas I-III Gimnazjum, klas I- III ZSZ, klas I –III PDP - zabawa quizowa z udziałem reprezentacji poszczególnych szkół (4 drużyny 3 osobowe – reprezentacje szkół).

Zadania konkursowe będą dotyczyły:

  • Znajomości znaków drogowych
  • Ogólnych przepisów ruchu drogowego-Przepisów dotyczących ruchu pieszych
  • Przepisów dotyczących ruchu rowerów
  • Podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

 

REGULAMIN EGZAMINU NA KARTĘ ROWEROWĄ

•  Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest ukończone 10 lat oraz zgoda rodziców i pozytywna opinia wychowawcy

•  Do egzaminu uczeń może przystąpić, jeśli uzyskał pozytywną ocenę z zachowania.

•  Karta rowerowa wydawana jest w szkole bezpłatnie.

•  Każdy uczeń chcący zdawać egzamin zobowiązany jest do: odbycia szkolenia teoretycznego ze znajomości Prawa o Ruchu Drogowym w ramach wychowania komunikacyjnego

•  Uczniowie składają egzamin w formie testowej (część teoretyczna) oraz praktycznej.

•  Test (część teoretyczna) zawiera pytania o następującej tematyce:

•  znaki i sygnały drogowe,

•  manewry na drodze,

•  typowe sytuacje drogowe,

•  pierwsza pomoc ofiarom wypadków.

•  Test praktyczny (część praktyczna) polega na ocenie kierującego rowerem w sytuacjach zbliżonych do sytuacji drogowych.:

•  Za pozytywnie zdany egzamin teoretyczny uważa się udzielenie przez ucznia 85%

 

UCZNIOWIE KTÓRZY CHCĄ UBIEGAĆ SIĘ O KARTE ROWEROWĄ W BIEŻĄCYM ROKU SZKOLNYM PROSZENI SĄ O ZGŁASZANIE SIĘ DO WYCHOWAWCÓW DO 20.05.2013r

Agnieszka Kłapcińska

 


 

Kiermasz świąteczny

 

      W okresie przedświątecznym uczniowie na lekcjach techniki i plastyki wykonali palmy i stroiki wielkanocne dla sponsorów i przyjaciół szkóły. W pracowniach ceramicznych powstały kolorowe ozdoby świąteczne. Na korytarzu szkolnym odbył się kiermasz świąteczny podczas którego można było nabyć efektowne ozdoby.
 

 


 

Akcja zdrowotna „Stawiam na czystą wodę”

 

W dniu 22 marca 2013 roku (w piątek)odbyła się w naszej szkole akcja zdrowotna pod hasłem „Stawiam na czystą wodę”. Punktualnie o godzinie 10:00 wszyscy jednocześnie, łącząc się z uczniami z innych szkół wypili czystą wodę. Celem akcji było zmotywowanie dzieci i młodzież do świadomego zastępowania barwionych, słodzonych napojów – czystą, zdrową wodą oraz zwrócenie uwagi na konieczność ochrony wód słodkich przed zanieczyszczeniami.

 

Edyta Krzysztoforska

 

 


 

 

SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

 

     Czas Wielkiego Postu to szczególny czas w życiu chrześcijanina. To czas, w którym rozważamy mękę i śmierć Pana Jezusa.. To czas nawrócenia i pokuty.

To czas przygotowania do najważniejszych Świąt Zmartwychwstania Jezusa.Temu właśnie służą Rekolekcje Wielkopostne.

     W tym roku odbyły się one w naszej szkole w dniach 18 – 20 marca. Poprowadził je ksiądz diakon Marcin Lech.

     W pierwszym dniu rekolekcje odbywały się w szkole. Ksiądz diakon w czasie nauki rekolekcyjnej przygotował uczniów do sakramentu pokuty. Potem wszystkie klasy, pod opieką wychowawców, miały zajęcia warsztatowe: wykonywano palmy wielkanocne, stroiki i inne ozdoby świąteczne.

 

 

 

     W drugim dniu rekolekcji udaliśmy się do kościoła p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Wszyscy mieli możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty

a potem do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej.

     Trzeci dzień rekolekcji, tradycyjnie już, przeżywamy na pielgrzymce do różnych sanktuariów. Byliśmy już w klasztorze w Pilicy, w Czernej, w ubiegłym roku pojechaliśmy na Jasną Górę do Częstochowy, a w tym roku pielgrzymowaliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Najpierw uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, a po posiłku w Drodze Krzyżowej. Niestety, ze względu na leżący śnieg nie mogliśmy iść na Dróżki; Drogę Krzyżową odbyliśmy na terenie klasztoru. Rozważania poprowadzili uczniowie, nauczyciele i rodzice, którzy licznie wzięli udział w tegorocznej pielgrzymce.

 

O historii sanktuarium opowiedział nam pan Stanisław Klich, nasz pan kościelny, a zarazem przewodnik kalwaryjski, który zgodził się pojechać razem z nami.

 

 

     Te trzy dni Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych były niezapomnianym czasem. Dziękując Bogu za ten czas, za posługę księdza diakona Marcina, księdza Krystiana Lubińskiego – naszego katechety i księży spowiedników, mamy nadzieję, że przekazane słowa będą owocowały w przyszłym życiu.

Anna Bróg

 


 

Targi Edukacyjne

 

 

        21 marca 2013 roku nasza szkoła brała udział w organizowanych po raz pierwszy w Olkuszu  Targach Edukacyjnych. Targi zorganizował Samorządowy Zespół Edukacji  przy współpracy Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Olkuszu.  

Na naszym stanowisku zaprezentowaliśmy prace plastyczne uczniów naszej szkoły oraz ceramikę wykonaną przez nich w pracowniach  w Jaroszowcu i Krzykawce. Wszystkie prace wzbudzały podziw odwiedzających nasze stoisko a największym zainteresowaniem cieszyły się ozdoby wielkanocne wykonane w okresie przedświątecznym. Całość uzupełniała  wystawa fotografii  z wycieczek i rajdów oraz prezentacja multimedialna obrazująca życie szkoły.

Anna Wieczorek

 


 

Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w tenisie stołowym

 

 

W dniu 21.03.2013 uczestniczyliśmy w  Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Tenisie Stołowym. Drużyna naszej szkoły składała się z trzech zawodników       i zawodniczek wyróżniających się zaangażowaniem, wolą walki. Umiejętności nie były najważniejsze przy selekcji do drużyny szkoły.  Naszym mottem na ten wyjazd były słowa „Lepiej przegrać w walce niż wygrać szczęściem”. Rywalizacja była ogromna w Mistrzostwach brało udział ponad setka zawodników w tym zawodnicy repre-zentujący Polskę na najwyższym stopniu rozgrywek czyli reprezentacji. W grupie chłopców naszym sukcesem było szóste miejsce Łukasza. Zdecydowanie większe sukcesy osiągnęliśmy wśród dziewcząt. Po wspaniałych zwycięstwach ze zdecydowanie wyżej notowanymi przeciwnikami życiowy sukces osiągnęła Angelika która zdobyła trzecie miejsce. Ogromnym sukcesem było również czwarte miejsce Eweliny.  Jak zwykle zawodników naszej szkoły cechowała chęć sportowej walki, woli rywalizacji i umiejętność przyjęcia porażki. Wszyscy zawodnicy uczestniczący w zawodach doskonalą swoje umiejętności na różnym poziomie podczas zajęć wychowania fizycznego i innych zajęć sportowych organizowanych w Zespole Szkół Specjalnych.

Damian Plewiński


 

Konkurs hotelarsko-gastronomiczny

 

 

      We wtorek 12.03. 2013r (od 9.00 do 13.00) odbędzie się w Naszej Szkole Konkurs hotelarsko-gastronomiczny pt. "Kuchnia Staropolska" organizowany przez Panie: Elżbietę Soboń i Monikę Sarota. W konkursie biorą udział uczniowie klas drugiej i trzeciej szkoły zawodowej.

 


 

  II edycja konkursu "Savoire - vivre w szkole"

 

     22 lutego bieżącego roku w naszej szkole została ogłoszona II edycja konkursu" Savoire - vivre w szkole", w którym udział wezmą uczniowie ZSS w Olkuszu. Aktualna edycja ma na celu przypomnieć uczniom o konieczności nienagannego zachowania i kulturze osobistej w środowisku szkolnym. Na początku miesiąca marca br , savoire vivre będzie tematem bloków tematycznych w Zespołach Edukacyjno - Terapeutycznych, Szkole Przysposabiającej do Pracy, jak również tematem stanowiącym rozmowę na lekcjach godzin wychowawczych w Szkole Podstawowej, Gimnazjum i Zasadniczej Szkole Zawodowej.
     W ramach konkursu uczniowie pod kierunkiem nauczycieli - wychowawców nakręcą krótki film ( ok. 3 - 5 min), ukazujący temat. Nagrany film każda klasa oddaje nauczycielowi organizatorowi konkursu do dn. 30.04.2013r. W maju odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu - pokaz filmów. Jury będzie brało pod uwagę trzy istotne kategorie:

  • najlepszy aktor
  • reżyseria
  • przekaz edukacyjny

  W konkursie przewidziano ciekawe nagrody. Nauczycielami organizatorami są: mgr Dorota Osak, mgr Anna Stefańska, mgr Renata Czarnota, mgr Karolina Piekoszewska

 


 

WYCIECZKA DO KRAKOWA

    3 stycznia 2013 roku dwudziestoosobowa grupa naszych uczniów wraz z opiekunami była na wycieczce w Krakowie. Przygotowując się do konkursu "Znam Kraków" zobaczyliśmy najważniejsze zabytki Starego Miasta. Naszym przewodnikiem była pani od historii.Zwiedziliśmy Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Wielu z nas po raz pierwszy zobaczyło oryginalne dzieła takich malarzy jak Jan Matejko, Józef Chełmoński czy Jacek Malczewski. Szczególne wrażenie wywarła monumentalność obrazów Jana Matejki. Wyobrażaliśmy sobie rusztowania, których musiał używać artysta malując "Hołd Pruski. Na koniec, dzięki grantowi otrzymanemu od TRI(POLAND) w Wolbromiu, udaliśmy się do Teatru Bagatela, by obejrzeć sztukę "Szalone Nożyczki". Świetna komedia kryminalna rozbawiła wszystkich, szczególnie, że to właśnie publiczność miała wpływ na przebieg akcji. Mogliśmy zabawić się w detektywów. W doskonałych humorach, wspominając najśmieszniejsze scenki, wracaliśmy wieczorem z Krakowa. . .

 


 

Spotkanie Wigilijne

 

 

     W piątek 14 grudnia 2012 r. odbyło się w naszej szkole Spotkanie  Wigilijne. Jak co roku, uczestniczyli w nim ze swoim programem artystycznym uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół z Dąbrowy Górniczej, Będzina, Zawiercia, Częstochowy i Olkusza. Po części artystycznej można było składać sobie życzenia przy opłatku. Stół wigilijny przygotowali uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy.  W organizację zaangażowani byli:

  • dekoracja i stroje: Sylwia Grossmann, Agnieszka Kłapcińska, Krystyna Grabowska
  • oprawa muzyczna: Grażyna Sobiecka, ks.Krystian Lubiński, chórek złożony z uczniów i nauczycieli
  • koordynatorzy spotkania: Monika Szwagierczak, Anna Bróg

Sponsorami spotkania byli nauczyciele i pracownicy szkoły.

Tego dnia wręczono także nagorody laureatom X edycji Międzyszkolnego Konkursu Religijnego pt. "Mój Anioł Stróż". Na konkurs wpłynęło 86 prac, wśród zwycięzców był także uczeń naszej szkoły Andrzej Piłka.

 

 


 

       W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym zaorganizowanym przez Urząd Pracy w Krakowie dla uczniów z klas 4-6 szkół podstawowych pt. " Uczę się! Lubię to!".  Uczniowie w ramach konkursu wykonywali plakat, który miał na celu ukazanie dzieciom pozytywnych treści wynikajacych z uczenia się. Jesteśmy ogrmnie dumni, ponieważ uczeń naszej szkoły Michał Brodziński zdobył I miejsce w tym konkursie.

 

 

Za zwycięstwo otrzymał piękne nagrody, a opiekun Pani Sylwia Grossmann statuetkę "Ambasadora uczenia się przez całe życie". Nagrodą dla szkoły była promocja naszej placówki na portalu onet.pl. Wszystkie nagrodzone prace są umieszczone w kalendarzu na rok 2013.

Zachęcamy do przeczytania artykułu pod zamieszczonym adresem internetowym:

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/z-pasja-na-co-dzien,1,5328104,region-wiadomosc.html

 

 


 

     Uczniowie naszej szkoły brali udział w II Powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Olkuszu. Do udziału w przeglądzie uczniów przygotowały panie: Grażyna Szotek, Danuta Chwast, Grażyna Sobiecka.

 


  

     W dniu 12 listopada br w Zespole Szkól Specjalnych w Olkuszu odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W akademii wzięli udział uczniowie z zespołów edukacyjno - terapeutycznych, Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Wiersze recytowały dzieci : Ania F.,Natalia C., Paulina W., Ola T., Karolina D., Sylwia D., Irena H..
      W historycznej inscenizacji wzięli udział następujący uczniowie: Kamila K., Joanna C., Ewelina C., Angelika J. Wiersze recytowali chłopcy: Daniel J., Sylwester B., Grzegorz M., Grzegorz , Szymon M., Sebastian M.  Patriotyczne strofy wiersza: " Kto ty jesteś?"... recytowali najmłodsi uczniowie Andrzej P. i Alan J. Uczniowie brawurowo wykonali pieśni patriotyczne, solowym występem i gromkimi brawami zakończył swój występ ucz. Krzysztof W.. , który zaśpiewał pieśń pt. : " Wojenko, wojenko... " Uczniowie słuchali występów solowych Grzegorza M., który zaśpiewał " Bywaj dziewczę....", oraz Ani F., która śpiewała piosenkę pt. " Szumi dokoła las".
       Akademia szkolna zakończyła się aplauzem publiczności oraz wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Uroczystość szkolną przygotowali nauczyciele ZSS - Panie Grażyna Sobiecka, Sylwia Grossmann, Anna Stefańska.

 


 

Mistrzostwa Śląska i Zagłębia w Piłce Nożnej

     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Śląska i Zagłębia w   Piłce Nożnej. W zawodach uczesniczyło 16 drużyn, między innymi z : Mysłowic, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Zawiercia , Katowic, Gliwic. Szkolna drużyna rozegrała trzy mecze. W pierwszym z nich niestety nie zdobyliśmy punktu, mimo ciężkiej walki. Bardziej udany był drugi mecz w którym Rafał B. zdobył honorowego gola. Trzeci mecz z  drużyną z Będzina przyniósł upragniony punkt. Pomimo, że grę naszej szkolnej drużyny cechowało ogromne zaangażowanie i determinacja w walce sportowej, nie zdobyliśmy medalu. Dla reprezentacji szkolnej  była to okazja do fantastycznej zabawy i przeżycia nowej przygody.

 


 

       Ruszają szkolne eliminacje do XIII Mistrzostw Śląska i Zagłębia w rzutkach. Chętnych do wzięcia udziału w zawodach zapraszamy do nauczycieli wychowania fizycznego.

  


 

Szkolna Liga Piłkarzyków

     W październiku rozpoczynają się indywidualne mistrzostwa pod hasłem "Liga Piłkarzyków". Na drodze rywalizacji wewnątrzszkolnej wyłoniony zostanie mistrz. Zainteresowanych zdobyciem tytułu mistrza "Szkolnej Ligi Piłkarzyków" prosimy o kontakt z panem Damianem Plewińskim.

 


Szkolne Pożegnanie Lata

                                    W najbliższą środę 26.09.2012 zapraszamy na  szkolny piknik "Pożegnanie Lata".

 


 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Specjalnych w Olkuszu
    ul. Kochanowskiego 2,
    Olkusz
    e-mail szkoły: zssolkusz@poczta.fm
  • / fax 32 6450410

Galeria zdjęć